Eliminacje Powiatowe XLII OTWP w Rykach

Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Rykach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz Starostwo Powiatowe w Rykach. Uczestników turnieju przywitał st. bryg. Leszek Niewęgłowski oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Rykach druh Stanisław Jagiełło.
Do eliminacji na szczeblu powiatowym zakwalifikowało się łącznie 14 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalych z terenu powiatu.

Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

I grupa – uczniowie szkół podstawowych
Olimpia Ciepielewska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dęblinie
Jan Mich – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie
Oliwia Wojdat – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie
II grupa – uczniowie szkół gimnazjalnych
Mikołaj Niedziela – Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim
Aleksandra Bomba – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie
Roksana Janiszek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Białkach Dolnych
III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Kornel Dusiński – Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie
Szymon Prządka – Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie
Nagrody dla uczestników, którzy zajęli w eliminacjach powiatowych miejsca od 1 do 3 ufundowane zostały przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz Starostę Ryckiego. Nagrody oraz dyplomy wręczyli st. bryg. Leszek Niewęgłowski – Komendant Powiatowy PSP w Rykach oraz Dariusz Cenkiel – Wicestarosta.
Uczniowie: Oliwia Ciepielewska, Mikołaj Niedziela i Kornel Dusiński będą reprezentować powiat rycki podczas eliminacji wojewódzkich OTWP
Podczas przerwy uczestnicy turnieju mieli okazję zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu jednostki ratowniczo-gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Rykach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa przeciwpożarowego i udział w turnieju. Dziękujemy również dyrekcji szkół i opiekunom uczniów.

tekst i zdjęcia: st. kpt. Jarosław Lasek

Skip to content