Nawigacja
Strona główna
Historia
Kierownictwo Komendy
Wydziały i stanowiska
Rzecznik prasowy
Galeria
Ostrzeżenia/Porady
Pliki do pobrania
Przetargi
Sprawy OSP
Linki
Szukaj
Kontakt

spacer
KURS kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz recertyfikacja uprawnień
Dodane przez kppspryki dnia wrzesień 08 2016 08:35:02

     Informujemy, że zgodnie z Operacyjnym Planem Pracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach na 2016 rok planujemy przeprowadzić z udziałem firmy zewnętrznej kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ratowników OSP z terenu powiatu ryckiego.Czytaj więcej · 160 Czytań · Drukuj
Nowe władze w organizacjach związkowych OSP
Dodane przez kppspryki dnia sierpień 08 2016 10:57:06

W maju i czerwcu 2016 r. odbyły się zjazdy gminne i zjazd powiatowy Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP działających na terenie powiatu ryckiego. Podczas zjazdów podsumowano działalność organizacji związkowych OSP w latach 2011-2015, wybrano nowe władze związków oraz przyjęto plany działalności na najbliższe lata.

Czytaj więcej · 251 Czytań · Drukuj
SZKOLENIE Z ZAKRESU DZIAŁAŃ PRZECIWPOWODZIOWYCH ORAZ RATOWNICTWA NA WODACH
Dodane przez kppspryki dnia sierpień 08 2016 10:52:01

Zgodnie z Operacyjnym Planem Pracy Komendy Powiatowej PSP w Rykach na 2016 rok planujemy we wrześniu br. przeprowadzić szkolenie strażaków ratowników OSP z terenu powiatu ryckiego z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach.
Szkolenie będzie realizowane według planu szkolenia strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach, zgodnie z "Zasadami organizacji szkoleń Członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych" i zachowaniem wskazówek organizacyjnych i metodycznych realizacji procesu dydaktycznego, właściwego dla "Programu szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych" z 2015 roku.
Szkolenie w pierwszej kolejności dedykowane jest dla jednostek OSP, które zadeklarowały realizację podstawowego zakresu ratownictwa wodnego, posiadają sprzęt ratownictwa wodnego oraz dla jednostek OSP położonych w bliskim sąsiedztwie rzeki Wisła i Wieprz.
Rozpoczęcie kursu zaplanowano na dzień 10 września 2016 r. (sobota) o godz. 900 w sali szkoleniowej KP PSP w Rykach. Plan szkolenia obejmuje 24 godziny lekcyjne.
Realizacja zajęć szkoleniowych będzie prowadzona w soboty i niedziele.
Przypominamy, że kandydaci na w/w szkolenie muszą spełniać poniższe warunki:
  • skierowanie w/g wzoru określonego w "Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych";
  • wiek - nie przekroczone 65 lat;
  • potwierdzenie ukończenia szkolenia strażaków ratowników OSP część II lub spełnienie równorzędnych wymagań zgodnie z programem szkolenia z 2006 r.
Pisemne skierowania druhów OSP kompletnie wypełnione (wszystkie wymagane pieczątki oraz podpisy) należy dostarczyć do KP PSP w Rykach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 września 2016 r.

KARTA SKIEROWANIA NA KURS· Drukuj
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Rykach
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 30 2016 11:50:45

     W dniu 26 czerwca 2016 roku na stadionie sportowym w Rykach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP, KDP i MDP z terenu gminy Ryki.Czytaj więcej · 329 Czytań · Drukuj
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Stężycy
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 28 2016 14:23:00
     W dniu 19 czerwca 2016 roku na stadionie sportowym w Stężycy odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek OSP, KDP i MDP z terenu gminy Stężyca.
Czytaj więcej · 325 Czytań · Drukuj
Akcja "Młody Bohater" Szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 28 2016 08:10:57

     Akcja "Młody Bohater" to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.
     Nagroda "Młody Bohater" będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich działalność i opanowanie zasługują na nagrodę.
     Każdy laureat nagrody otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.
     Kandydatów do nagrody można zgłosić do MSWiA za pośrednictwem formularza.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO NAGRODY "MŁODY BOHATER"

REGULAMIN AKCJI "MŁODY BOHATER"


 

· Drukuj
Zaproszenie do studiowania w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 27 2016 14:23:29INFORMACJA PRASOWA - pobierz

· Drukuj
VII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Strażackich
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 27 2016 12:00:01

     W dniu 5 czerwca 2016 r. na stadionie MOSiR w Rykach został rozegrany VII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Strażackich o Puchar Starosty Ryckiego.
Drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach:
od lewej stoją: mł. asp. Paweł Maj, sekc. Marek Pawlak, asp. sztab. Zbigniew Gruza, st. asp. Jacek Piekut, st. str. Maciej Wójcicki, ogn. Konrad Gugała;
dolny rząd od lewej: kpt. Łukasz Tomaszewski (kierownik drużyny), mł. asp. Arkadiusz Łubianka, mł. ogn. Kamil Goluch, st. ogn. Tomasz Polak, mł. ogn. Leszek Karaś; na zdjęciu brak: mł. asp. Kamil Fijałkowski, st. ogn. Paweł Królik.

Czytaj więcej · 357 Czytań · Drukuj
MIstrzostwa Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 22 2016 12:27:22

W dniach 31 maja i 2 czerwca 2016 r. reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Sporcie pożarniczym.Czytaj więcej · 349 Czytań · Drukuj
Obchody 60-lecia Powstania Zawodowej Straży Pożarnej w Rykach
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 13 2016 09:08:14

     w dniu 11 czerwca 2016 roku w Rykach odbyły się uroczyste obchody 60-lecia powstania Zawodowej Straży Pożarnej w Rykach połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach.Czytaj więcej · 1139 Czytań · Drukuj
Projekt pn. "Edukacja przeciwpożarowa dzieci ze szkół podstawowych ..."
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 01 2016 12:43:05

     W ramach realizacji projektu pn. "Edukacja przeciwpożarowa dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego" Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach w szkołach podstawowych na terenie powiatu ryckiego zorganizowała pogadanki na temat "Ogień niszczy przyrodę" oraz przeprowadziła konkurs plastyczny pn. "Zgaś ryzyko - ogień w lesie, na polu i na łące".
 

Czytaj więcej · 402 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 26 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer