Nawigacja
Strona główna
Historia
Kierownictwo Komendy
Wydziały i stanowiska
Rzecznik prasowy
Galeria
Ostrzeżenia/Porady
Dokumenty do pobrania
Przetargi
Sprawy OSP
Linki
Szukaj
Kontakt

spacer
Zwiększenie środków finansowych dla OSP
Dodane przez kppspryki dnia kwiecień 24 2017 11:30:09

     W 2017 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 124 mln zł. Oznacza to wzrost kwoty dotacji z budżetu państwa o ponad 15 mln zł tylko w ciągu jednego roku - powiedział w piątek w Sejmie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA, odpowiadał w Sejmie na pytania posłów w sprawie środków przekazywanych przez ministerstwo na jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiceszef MSWiA zaznaczył, że zarzuty, jakoby OSP nie otrzymywały dotacji lub otrzymywały mniej środków są absurdalnie nieprawdziwe. - Jest wręcz przeciwnie. Z roku na rok jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymują coraz więcej pieniędzy z budżetu państwa. Masz rząd ostrzega, że strażacy ochotnicy stanowią to "drugie płuco" systemu ratowniczo-gaśniczego w Polsce. Wszystkie te jednostki wspieramy - podkreślił Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj więcej · 28 Czytań · Drukuj
Życzenia Wielkanocne
Dodane przez kppspryki dnia kwiecień 14 2017 12:46:51

news: Wielkanoc_2017.jpg

· Drukuj
Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP
Dodane przez kppspryki dnia kwiecień 12 2017 15:11:24
 
     Informujemy, że zgodnie z Operacyjnym Planem Pracy komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach na rok 2017 w maju 2017 r. planujemy zrealizować szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP. Szkolenie będzie przeprowadzone zgodnie z "Programem szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP" oraz "Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych".

Czytaj więcej · 116 Czytań · Drukuj
Eliminacje Powiatowe OTWP
Dodane przez kppspryki dnia kwiecień 05 2017 09:30:30

     W dniu 24 marca 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach zostały przeprowadzone Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież Zapobiega Pożarom". W konkursie edukacyjnym wzięło udział 30 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zajęli czołowe miejsca we wcześniej przeprowadzonych eliminacjach szkolnych i gminnych turnieju.

 news: OTWP_2017_1.JPG

Czytaj więcej · 123 Czytań · Drukuj
List Sekretarza Stanu Jarosława Zielińskiego
Dodane przez kppspryki dnia marzec 21 2017 14:59:36

Lista Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego

Szanowni Państwo,
w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się wypowiedzi sugerujące, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odbiera pieniądze Ochotniczym Strażom Pożarnym, nie kupuje nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych czy też odmawia strażakom ochotnikom prawa do noszenia munduru.
Tymczasem jest wręcz przeciwnie.
Zarówno w 2016 roku, jak i w 2017 roku zwiększyliśmy kwoty dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku na dotacje dla OSP przeznaczymy 124 mln zł.
Zapewniam wszystkich strażaków ochotników, że podobnie jak w ubiegłym roku środki te zostaną wydane na realne potrzeby OSP.
W załączeniu pozwalam sobie przesłać treść mojego wystąpienia w tej sprawie prosząc jednocześnie o lekturę i zainteresowanie nim innych osób.

Z wyrazami szacunku
Jarosław Zieliński
Poseł Rzeczpospolitej Polskiej
Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji

List - pobierz

· Drukuj
Stop Pożarom traw! sezon 2017
Dodane przez kppspryki dnia marzec 17 2017 08:10:25

Ruszyła kampania "Stop pożarom traw"!

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalanie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

W 2016 roku powstały 36 442 pożary traw. Spłonęło 12 036 ha traw
W 2016 roku odnotowano 6 ofiar śmiertelnych i 81 rannych.

Należy pamiętać, że:
  • wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł;
  • jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie mienie lub życie, można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

 news: Trawy_2017.jpg


· Drukuj
Narada roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Rykach
Dodane przez kppspryki dnia marzec 15 2017 09:14:43


     10 marca 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Rykach odbyła się narada służbowa, na której podsumowano działalność komendy w 2016 roku. W naradzie udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy oraz zaproszeni goście: st. bryg. Grzegorz Alinowski - Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie, Stanisław Jagiełło - Starosta Rycki, Hanna Czerska-Gąsiewska - Przewodnicząca Rady Powiatu, Stanisław Szczepański - członek Prezydium ZOP ZOSP RP w Rykach oraz Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu.

news: Narada_2017_1.JPG


Czytaj więcej · 121 Czytań · Drukuj
List MSWiA Mariusza Blaszczaka
Dodane przez kppspryki dnia luty 17 2017 11:03:20

LIST PANA MINISTRA MARIUSZA BŁASZCZAKA

news: List MSWiA.jpg

 LIST - pobierz

· Drukuj
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak o wzroście uposażeń
Dodane przez kppspryki dnia luty 13 2017 08:33:39

Wystąpienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczak w sprawie wzrostu uposażeń funkcjonariuszy i wzrostu wynagrodzeń pracowników cywilnych służb mundurowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

FILM· Drukuj
List Sekretarza Stanu Jarosława Zielińskiego
Dodane przez kppspryki dnia luty 10 2017 10:54:28

LIST PANA SEKRETARZA STANU JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO
DO STRAŻAKÓW i PRACOWNIKÓW CYWILNYCH PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
· Drukuj
Szkolenie Podstawowe dla strażaków ratowników OSP
Dodane przez kppspryki dnia styczeń 23 2017 11:48:01

     Informujemy, że zgodnie z Operacyjnym Planem Pracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach na 2017 rok planujemy w okresie od 25 lutego do 23 kwietnia 2017 roku zrealizować szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Szkolenie będzie przeprowadzone zgodnie z "Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych".

Czytaj więcej · 347 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer