Nawigacja
AKTUALNOŚCI

BILETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

HISTORIA

KIEROWNICTWO

ORGANIZACJA KOMENDY

OFICER PRASOWY

GALERIA

DOKUMENTY DO POBRANIA

PORADY

SPRAWY OSP

PRZETARGI

LINKI

SZUKAJ

KONTAKT
.
PRZYJMOWANIE I ZAŁATWIANIE SPRAW
.
RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA
spacer
Planowane szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników OSP
Dodane przez kppspryki dnia styczeń 19 2018 12:58:13

     Na podstawie analizy bieżącego stanu wyszkolenia przydział ilości miejsc dla jednostek OSP z poszczególnych gmin oraz miasta Dęblin przedstawia się następująco:
  1. Kłoczew - 9
  2. Nowodwór - 5
  3. Ryki - 12
  4. Stężyca - 7
  5. Ułęż - 5
  6. Dęblin - 2
Wprowadzony przydział miejsc pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której zaświadczenie lekarskie orzekające zdolność do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych będzie posiadała większa ilość strażaków zainteresowanych udziałem w szkoleniu, niż maksymalna wielkość grupy uczestników szkolenia - 40 osób, co bezpośrednio związane jest z większymi kosztami ponoszonymi przez gminy i miasto Dęblin.
     Rozpoczęcie kursu zaplanowano na dzień 17 lutego (sobota) o godz. 900 w sali szkoleniowej KP PSP w Rykach. Program szkolenia obejmuje 126 godzin lekcyjnych. Realizacja zajęć szkoleniowych będzie prowadzona w soboty i niedziele.
Kandydaci na szkolenie muszą spełniać poniższe warunki:
  • skierowanie wg wzoru określonego w "Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych";
  • wiek - ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat.
     Szkolenie będzie realizowane z bezwzględnym zachowaniem przez uczestników zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczestnicy szkolenia, którzy na zajęciach nie będą posiadali wymaganej odzieży koszarowej i specjalnej oraz środków ochrony indywidualnej nie będą dopuszczeni do zajęć teoretycznych/praktycznych.
     Zgłoszenia członków OSP wyłącznie na w/w kartach skierowania wraz z zaświadczeniem lekarskim orzekającym zdolność do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych oraz dokumentem potwierdzającym posiadanie ubezpieczenia od NNW należy dostarczyć do KP PSP w Rykach do dnia 7 lutego 2018 roku. Karty skierowań przekazane po terminie i/lub bez wymaganych pieczątek, podpisów oraz załączników nie będą uwzględniane.
     Realizacja szkolenia odbywać się będzie w grupie nie większej niż 40 osób. W przypadku zgłoszenia (z danej gminy) większej ilości strażaków chętnych do udziału w organizowanym szkoleniu w pierwszej kolejności na szkolenie zostaną zakwalifikowani strażacy z OSP KSRG oraz z OSP wykazujących się aktywną działalnością interwencyjną oraz z OSP w którym występują największe braki szkoleniowe w tym zakresie.
Sprawę prowadzi Z-ca D-cy JRG kpt. Łukasz Tomaszewski tel. 81 865 20 20 lub 530 088 521).

· Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer