Nawigacja
AKTUALNOŚCI

BILETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

HISTORIA

KIEROWNICTWO

ORGANIZACJA KOMENDY

OFICER PRASOWY

GALERIA

DOKUMENTY DO POBRANIA

PORADY

SPRAWY OSP

PRZETARGI

LINKI

SZUKAJ

KONTAKT
spacer
Planowane szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników OSP
Dodane przez kppspryki dnia styczeń 19 2018 12:58:13

     Na podstawie analizy bieżącego stanu wyszkolenia przydział ilości miejsc dla jednostek OSP z poszczególnych gmin oraz miasta Dęblin przedstawia się następująco:
  1. Kłoczew - 9
  2. Nowodwór - 5
  3. Ryki - 12
  4. Stężyca - 7
  5. Ułęż - 5
  6. Dęblin - 2
Wprowadzony przydział miejsc pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której zaświadczenie lekarskie orzekające zdolność do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych będzie posiadała większa ilość strażaków zainteresowanych udziałem w szkoleniu, niż maksymalna wielkość grupy uczestników szkolenia - 40 osób, co bezpośrednio związane jest z większymi kosztami ponoszonymi przez gminy i miasto Dęblin.
     Rozpoczęcie kursu zaplanowano na dzień 17 lutego (sobota) o godz. 900 w sali szkoleniowej KP PSP w Rykach. Program szkolenia obejmuje 126 godzin lekcyjnych. Realizacja zajęć szkoleniowych będzie prowadzona w soboty i niedziele.
Kandydaci na szkolenie muszą spełniać poniższe warunki:
  • skierowanie wg wzoru określonego w "Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych";
  • wiek - ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat.
     Szkolenie będzie realizowane z bezwzględnym zachowaniem przez uczestników zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczestnicy szkolenia, którzy na zajęciach nie będą posiadali wymaganej odzieży koszarowej i specjalnej oraz środków ochrony indywidualnej nie będą dopuszczeni do zajęć teoretycznych/praktycznych.
     Zgłoszenia członków OSP wyłącznie na w/w kartach skierowania wraz z zaświadczeniem lekarskim orzekającym zdolność do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych oraz dokumentem potwierdzającym posiadanie ubezpieczenia od NNW należy dostarczyć do KP PSP w Rykach do dnia 7 lutego 2018 roku. Karty skierowań przekazane po terminie i/lub bez wymaganych pieczątek, podpisów oraz załączników nie będą uwzględniane.
     Realizacja szkolenia odbywać się będzie w grupie nie większej niż 40 osób. W przypadku zgłoszenia (z danej gminy) większej ilości strażaków chętnych do udziału w organizowanym szkoleniu w pierwszej kolejności na szkolenie zostaną zakwalifikowani strażacy z OSP KSRG oraz z OSP wykazujących się aktywną działalnością interwencyjną oraz z OSP w którym występują największe braki szkoleniowe w tym zakresie.
Sprawę prowadzi Z-ca D-cy JRG kpt. Łukasz Tomaszewski tel. 81 865 20 20 lub 530 088 521).

· Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer