Nawigacja
AKTUALNOŚCI

BILETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

HISTORIA

KIEROWNICTWO

ORGANIZACJA KOMENDY

OFICER PRASOWY

GALERIA

DOKUMENTY DO POBRANIA

PORADY

SPRAWY OSP

PRZETARGI

LINKI

SZUKAJ

KONTAKT
.
PRZYJMOWANIE I ZAŁATWIANIE SPRAW
.
RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA
spacer
Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP
Dodane przez kppspryki dnia kwiecień 19 2018 12:22:27

Szkolenie będzie przeprowadzone zgodnie z "Programem szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP" oraz "Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych".
Rozpoczęcie kursu zaplanowano na dzień 12 maja (sobota) godz. 9.00 w sali szkoleniowej Komendy Powiatowej PSP w Rykach. Program szkolenia obejmuje 31 godzin zajęć dydaktycznych (teoretycznych i praktycznych). Realizacja zajęć szkoleniowych będzie prowadzona w soboty i niedziele.

Kandydaci na w/w szkolenie muszą spełniać poniższe warunki:
  • ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat,
  • zaświadczenie lekarskie orzekające zdolność do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi w tym zakresie ważne na czas szkolenia,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • skierowanie wg. wzoru określonego w "Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych",
  • zaświadczenie ukończenia szkolenia strażaków ratowników OSP część II lub spełnienia równorzędnych wymagań,
  • wykształcenie co najmniej podstawowe (dotychczasowy system ośmioklasowy) lub gimnazjalne.
Szkolenie będzie realizowane z bezwzględnym zachowaniem przez uczestników zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczestnicy kursu, którzy na zajęciach nie będą posiadali wymaganej odzieży koszarowej i specjalnej oraz środków ochrony indywidualnej nie będą dopuszczeni do zajęć teoretycznych/praktycznych.
Zgłoszenia członków OSP wyłącznie na w/w kartach skierowania należy dostarczyć do KP PSP w Rykach do dnia 08 maja 2018 roku. Karty skierowań przekazane po terminie i/lub bez wymaganych pieczątek oraz podpisów nie będą uwzględniane.
Realizacja w/w szkolenia odbywać się będzie w grupie nie większej niż 30 osób. W przypadku zgłoszenia większej ilości strażaków chętnych do udziału w organizowanym szkoleniu w pierwszej kolejności na szkolenie zostaną zakwalifikowani strażacy z OSP KSRG oraz OSP wykazujących się aktywną działalnością interwencyjną, a także z OSP w których występują braki szkoleniowe w tym zakresie.
Sprawę prowadzi Zastępca Dowódcy JRG kpt. Łukasz Tomaszewski ( tel. 81 865 20 20 wew. 18 lub 530 088 521).

Karta skierowania na szkolenie

Tekst: kpt. Łukasz Tomaszewski

· Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer