Nawigacja
AKTUALNOŚCI

BILETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

HISTORIA

KIEROWNICTWO

ORGANIZACJA KOMENDY

OFICER PRASOWY

GALERIA

DOKUMENTY DO POBRANIA

PORADY

SPRAWY OSP

PRZETARGI

LINKI

SZUKAJ

KONTAKT
.
PRZYJMOWANIE I ZAŁATWIANIE SPRAW
.
RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA
spacer
Szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków OSP
Dodane przez kppspryki dnia październik 17 2018 11:20:40

     Celem szkolenia jest przygotowanie członków OSP do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych.
     Rozpoczęcie kursu zaplanowano na dzień 03 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 9:00 w sali szkoleniowej KP PSP w Rykach. Program szkolenia obejmuje 36 godzin zajęć dydaktycznych (teoretycznych i praktycznych). Realizacja zajęć szkoleniowych będzie prowadzona w soboty i niedziele.
    
     Kandydaci na w/w szkolenie muszą spełniać poniższe warunki:
  • skierowanie wg wzoru określonego w "Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych" z 2015 roku;
  • wiek - nie przekroczone 65 lat;
  • minimum 3-letni okres od uzyskania wyszkolenia uprawniającego do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych;
  • potwierdzenie ukończenia szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP wg programu z 2015 r. lub spełnienie wymagań równorzędnych według "Systemu szkolenia członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych" z 2006 roku.
     Zgłoszenia członków OSP należy dostarczyć do KP PSP w Rykach do dnia 25 października 2018 r. - karta skierowania na szkolenie . Kary skierowań przekazane po terminie i/lub bez wymaganych pieczątek i podpisów nie będą uwzględniane.
     Realizacja ww. szkolenia odbywać się będzie w grupie nie większej niż 20 osób. W przypadku zgłoszenia większej ilości strażaków chętnych do udziału w organizowanym szkoleniu w pierwszej kolejności na szkolenie zostaną zakwalifikowani strażacy z OSP KSRG oraz z OSP wykazujących się aktywną działalnością interwencyjną, a także z OSP w których występują braki szkoleniowe w tym zakresie (normatyw wyszkolenia: OSP KSRG - min. 3 strażaków ratowników, OSP spoza KSRG - min. 2).

Sprawę prowadzi Zastępca dowódcy jrg kpt. Łukasz Tomaszewski - tel. 81 865 20 20, lub 530 088 521.

KARTA SKIEROWANIA NA SZKOLENIE - POBIERZ


· Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer