Nawigacja
AKTUALNOŚCI

BILETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

HISTORIA

KIEROWNICTWO

ORGANIZACJA KOMENDY

OFICER PRASOWY

GALERIA

DOKUMENTY DO POBRANIA

PORADY

SPRAWY OSP

PRZETARGI

LINKI

SZUKAJ

KONTAKT
.
RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA
spacer
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 17 2008 15:16:22

W dniach 27 i 29 maja br. na obiektach sportowych KP PSP w Puławach oraz na stadionie sportowym w Puławach zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach wzięło udział 20 reprezentacji komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej oraz reprezentacja Zakładowej Straży Pożarnej Zakładów Azotowych w Puławach.
Czytaj więcej · 2296 Czytań · Drukuj
Wojewódzkie obchody dznia strażaka
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 12 2008 09:02:49

08 czerwca br.
w Łęcznej odbyła się uroczystość związana z obchodami Wojewódzkiego Dnia Strażaka - połączona z Jubileuszem 150-lecia OSP w Łęcznej i Wojewódzkim Przeglądem Orkiestr Dętych. Na uroczystym apelu wyróżnienia otrzymało blisko 100 strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej oraz innych osób szczególnie zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej naszego województwa.
W gronie wyróżnionych znalazło się dwóch strażaków z terenu powiatu ryckiego tj. st. ogn. Emil Brodowski - KP PSP Ryki i dh Henryk Krupiński - ZGm. ZOSP RP w Nowodworze.

  


· Drukuj
Powiatowy dzień ratownictwa
Dodane przez kppspryki dnia czerwiec 05 2008 14:21:05

Starostwo Powiatowe w Rykach przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, Komendy Powiatowej Policji w Rykach oraz Szpitalnego Oddziału Ratowniczego NZOZ KLINIKA Szpital w Rykach zorganizowały w dniu 04 maja br. na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Rykach Powiatowy Dzień Ratownictwa.Czytaj więcej · 2028 Czytań · Drukuj
Powiatowe Zawody Pożarnicze w Rykach
Dodane przez kppspryki dnia maj 26 2008 15:47:16

25 maja br. zostały przeprowadzone X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze z udziałem najlepszych drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt i Chłopców z powiatu ryckiego. W zawodach udział wzięło łącznie 21 drużyn, które zajęły czołowe miejsca w ubiegłorocznych zawodach rangi gminnej. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rykach. Pomoc w przeprowadzeniu zawodów w postaci ufundowania części nagród dla startujących w zawodach drużyn okazali Starosta Rycki, Burmistrzowie Miast Dęblin i Ryki, Wójtowie Gmin Kłoczew, Nowodwór, Stężyca i Ułęż oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie.Czytaj więcej · 2720 Czytań · Drukuj
Strażackie Święto w Ryckiej Komendzie Powiatowej PSP
Dodane przez kppspryki dnia maj 26 2008 15:37:01

20 maja odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości m.in. Poseł na Sejm RP- J. Żaczek, przedstawiciel Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP- st. kpt. T. Brudnowski, radni Sejmiku Wojewódzkiego- M. Michalik (v-ce przewodniczący) oraz G. Kapusta, Kapelan Powiatowy Strażaków- ks. R. Wiszniewski, Starosta Rycki- L. Filipek, V-ce Starosta- K. Uznański, Przewodnicząca Rady Powiatu w Rykach- S. Szczepaniak, Burmistrzowie, Wójtowie i Przewodniczący Rad, przedstawiciele Policji, Wojska, Wojskowej Ochrony Ppoż., Służb Kryzysowych, OSP i Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rykach.Czytaj więcej · 2085 Czytań · Drukuj
Ćwiczenia w Domu Pomocy Społecznej w Rososzy
Dodane przez kppspryki dnia maj 16 2008 15:25:24

25 kwietnia br.
wyznaczone siły Komendy Powiatowej PSP w Rykach oraz 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Ryki brały udział w ćwiczeniach ewakuacyjnych przeprowadzonych w Domu Pomocy Społecznej w Rososzy. Ćwiczenia zostały zorganizowane wspólnie przez KP PSP Ryki i Dyrekcję DPS w Rososzy. W pierwszej fazie ćwiczeń pracownicy Domu Pomocy Społecznej realizując przyjęte zasady postępowania podczas powstania pożaru w obiekcie, przećwiczyli zgłoszenie zdarzenia do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Ryki, gaszenie pożaru w zarodku oraz ewakuację (własnymi siłami) użytkowników obiektu. Przybyłe do „zdarzenia” jednostki straży pożarnej zlokalizowały i ugasiły „pożar”, oddymiły obiekt oraz szczegółowo przeszukały wszystkie pomieszczenia w budynku- ewakuując kilku niepełnosprawnych pensjonariuszy.
  


Czytaj więcej · 2085 Czytań · Drukuj
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe
Dodane przez kppspryki dnia marzec 26 2008 10:00:45

W dniu 18 marca 2008 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zgodnie z regulaminem OTWP w eliminacjach powiatowych wzięli udział finaliści eliminacji gminnych/miejskich pisząc egzamin pisemny i odpowiadając ustnie.
Przebieg eliminacji powiatowych uświetnili strażacy z JRG Ryki prowadząc pokaz sprzętu i działań ratowniczo – gaśniczych.


Czytaj więcej · 2245 Czytań · Drukuj
Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Stężycy
Dodane przez kppspryki dnia marzec 06 2008 14:14:28

W dniu 5 marca 2008 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Stężycy z udziałem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, V-ce Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rykach oraz przedstawicieli władz samorządowych gminy – Wójta Gminy i Przewodniczącej Rady Gminy w Stężycy.


Czytaj więcej · 2212 Czytań · Drukuj
Narada roczna w KP PSP w Rykach
Dodane przez kppspryki dnia marzec 03 2008 15:15:46

W dniu 27 lutego 2008 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach odbyła się roczna narada służbowa, na której podsumowano działalność Komendy w 2007 roku.

W naradzie uczestniczył st. bryg. Adam Szczepański - Zastępca Lubelskiego Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie, Silvetta Barbara Szczepaniak - Przewodnicząca Rady Powiatu w Rykach, Leszek Filipek - Starosta Rycki, Krzysztof Uznański -V-ce Starosta Rycki oraz Przewodniczący Rady Miasta w Dęblinie, Przewodniczący Komisji Samorządu i Porządku Publicznego RM w Dęblinie, Burmistrz Dęblina i Ryk, Wójtowie Gmin Kłoczew, Nowodwór i Ułęż, przedstawiciele jednostek OSP i Związków OSP z terenu Powiatu.
Czytaj więcej · 2128 Czytań · Drukuj
"Bezpieczne ferie"
Dodane przez kppspryki dnia luty 04 2008 13:37:29
W dniu 01.02.2008r. w ramach akcji edukacyjnej „BEZPIECZNE FERIE” strażak Komendy Powiatowej PSP w Rykach przeprowadził pogadankę z młodzieżą szkolną z klasy I gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rykach im. Jana Pawła II.

Czytaj więcej · 2331 Czytań · Drukuj
Ulga 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego
Dodane przez kppspryki dnia styczeń 21 2008 14:27:06
Zgodnie z zasadami obowiązującymi rozliczenia roczne za 2007r., urząd skarbowy właściwy w sprawach zeznań rocznych PIT przekazuje w terminie do 31 lipca 2008r. 1% podatku należnego na rzecz wskazanej przez podatnika w PIT rocznym organizacji pożytku publicznego.

Czytaj więcej · 2145 Czytań · Drukuj
Strona 35 z 36 << < 32 33 34 35 36 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer